Erdem Koleji ANAOKUL Erken Kayıt dönemi başladı

2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde avantajlı kayıt fırsatlarından yararlanmak için bize ulaşın, sizleri arayalım!

0-6 Yaş Dönemindeki Çocuk

Erken çocukluk dönemi dediğimiz 0-6 yaş aralığını kapsayan, insan gelişiminin çoğunun tamamlandığı bir dönemdir. Erken çocukluk dönemi, insan gelişiminin başlangıç noktasıdır. Okul öncesi eğitim, çocuğun gelişim alanlarını destekleyerek yetişkinlik döneminde daha üretici ve verimli olmasına ve var olan potansiyelini ortaya daha kolay bir şekilde çıkarmasına yani kendisini keşfetmesine olanak sağlar.

Yapılan birçok araştırmaya göre, okul öncesi eğitim alan çocukların okul başarılarının ve okul devamlılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Buna rağmen, son yıllarda bu oran düşmüş olsa bile hala birçok aile tarafından okul öncesi eğitim önemsenmeyip, savunulmamakta ve okul öncesi çalışan annelerin çocuklarını gönderdiği bir kurum olarak düşünülmektedir.

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

  • Yaşaması ve yaşama mutlu, umutlu bakabilmesi için gereken sevgiyi öğreniyor.
  • İleride kendisine başarı getirecek çok önemli bir şeyi; özgüveni kazanıyor.
  • Yaşamın her döneminde kendisine yardımcı olacak yeteneklerini keşfediyor.
  • Kendi yaşıtları ile birlikte olmasını sağlayan paylaşma yeteneğini geliştiriyor.
  • Saldırgan ya da içedönük olmak yerine kendini ifade edebilmeyi öğreniyor.
  • Tüm yaşamı boyunca en çok ihtiyaç duyacağı sağlıklı iletişim kurma becerisini geliştiriyor.
  • Okul öncesi eğitim de bu ihtiyaçların hepsini çocuğa eksiksiz olarak kazandırmayı hedefliyor.

İngilizce

Çeşitli etkinlikler, hikâye zamanları, şarkılar, dinleme ve drama etkinlikleri gibi doğal ve dolaylı yöntemlerle öğretilmekte olup, öğrencilerimizin özgüvenli İngilizce konuşmaları hedeflenir.

Beden Eğitimi

Öğrencilerimizin çevrelerinden gelen duyusal bilgileri organize etmeleri ve vücutlarını çevreye uygun bir şekilde kullanmaları hedeflenir.

Müzik

Sesleri dinleme ve ayırt etme, ritim duygusu, müzik eşliğinde bedenini kullanabilme becerilerini geliştirmeleri hedeflenir.

Bahçe

Çocukların dalından meyve toplayabilecekleri, domatesin nasıl yetiştiğini öğrenebilecekleri ve toprağa dokunup istedikleri meyve-sebze ekip yetiştirebilecekleri bir alan sunulur.

Satranç

Erdem’li çocuklar bir oyuncaktan daha fazlasına sahiptirler. Stratejik ve sezgisel düşünebilmeyi temel alan satranç oyunu ile öğrencilerin sosyal uyumu artarken zihinsel gelişimi desteklenir.

Bilim Atölyesi

Yaratıcılık uygun ortam ve fırsatlar sağlandığında her çocuğun doğasında vardır. Erdem Anaokulu, Hayal Atölyesi çalışmaları ile her çocukta var olan bu yeteneğe uygun bir öğrenme ortamı tasarlar.

Erdem Anaokulunda Yaşam

Sınıflar

Anaokulumuzda, “4-5 yaş” ve “5-6” yaş grubu olmak üzere iki yaş grubu mevcuttur. Sınıflarımız en fazla 16 kişilik olup, fiziki yapısı tamamen çocukların gelişimine uygun olarak hazırlanmıştır.

Beslenme

Yemek menüsü, okul öncesi dönem çocukları için gereken dengeli beslenme kuralları ve besin grupları göz önünde bulundurularak beslenme uzmanı tarafından aylık olarak hazırlanır.

Servis

Öğrencilerimizin ulaşımı hizmet içi eğitim almış şoför ve hostesler eşliğinde güven içinde sağlanır. Servis araçlarında emniyet kemeri zorunludur.

Güvenlik

Okullarımızın girişinde yer alan güvenlik personel kabinlerinin yanı sıra bina içi ve dışında bulunan güvenlik kameraları ile okulumuzun güvenliği sağlanmaktadır.

Erdem Koleji'nde
Anaokulu Erken Kayıt Dönemi Başladı

2024-2025 Eğitim Öğretim Döneminde avantajlı kayıt fırsatlarından yararlanmak için formu doldurun, sizleri arayalım!
Çekmeköy, Sancaktepe ve Ümraniye bölgelerine servis imkanı

Ebeveyn Bilgisi
Öğrenci Bilgisi
Açık Rıza bilgilendirme metnini onaylayınız.
KVKK bilgilendirme metnini onaylayınız.