Erdem Koleji Çekmeköy

Bursluluk Sınavımız 10 Şubat 2024
tarihinde Çekmeköy Kampüsümüzde gerçekleşektir.

Sınavımız 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin katılımına açıktır.

8, 9 ve 10. Sınıf başvuruları Esenşehir Kampüsümüze yönlendirilecektir.

Erdem Koleji İlkokul

Farklılıklarımız

  • Biz paydaşımızı; önce insan, sonra çocuk sonra öğrenci olarak görüyoruz.
  • Karnenin sol tarafı kadar, sağ tarafını da önemsiyoruz. Akademik gelişimi ‘Tam Öğrenme’ ile destekliyoruz. Davranışsal ve sosyal gelişimi ise okul içi-okul dışı etkinlikler, kulüpler ve kültür sanat etkinlikleri ile pekiştiriyoruz.
  • Sadece akademik başarı takibine ve değerlendirmesine odaklanmıyor, öğrencimizi sosyal, kültürel ve yabancı dil olmak üzere her anlamda da takip edip değerlendiriyoruz..
  • Yaşam Becerileri Dersimiz ile öğrencilerimizin kişisel ve toplumsal becerilerini destekliyoruz.
  • Sağlıklı, güvenli , hijyenik ve doğa ile bütünleşmiş bir eğitim ortamı sunuyoruz.
  • Okuma saati : Güne okuyarak başlıyor, bunu alışkanlık haline getirmek istiyoruz.
  • Bant tiyatroları : Dinleme becerilerimizi geliştirmek için bir fırsat olarak görüyoruz.
  • Beden Eğitimi Dersimizi bisiklet ve yüzme eğitimleri ile destekliyoruz.
  • Öğretmenlerimizin özgün çalışmalarıyla oluşturulan Yazarlık Dersinde hedefimiz kendi masalını yazan erdemli nesiller yetiştirmektir. Yazarlık dersinde öğrencilerin imgelem düşünme gücünü arttırmak planlanmaktadır.

Yabancı Dil

İngilizcenin yanısıra Öğrencilerimizin farklı bakış açıları kazanıp kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla İspanyolca anasınıfından itibaren öğretilmektedir.

Beden Eğitimi

Öğrencilerimizin çevrelerinden gelen duyusal bilgileri organize etmeleri ve vücutlarını çevreye uygun bir şekilde kullanmaları hedeflenir.

Müzik

Öğrencilerimizin müziğe karşı ilgi ve üretkenliklerini ortaya çıkarmalarını, ritim, işitme, temel müzik simgelerini öğrenmelerini, dünya müziklerini bilen ve dinleyen, sanata ve sanatçıya değer veren bireyler olmalarını hedeflemekteyiz.

Görsel Sanatlar

Görsel Sanatlar eğitimi öğrencilerimizin duyarlılıklarını artırmada, sanatı görsel bir iletişim aracı olarak kullanmada ve estetik bir vizyon oluşturmada öğrencilerimize katkı sağlar.

Satranç

Erdem’li çocuklar bir oyuncaktan daha fazlasına sahiptirler. Stratejik ve sezgisel düşünebilmeyi temel alan satranç oyunu ile öğrencilerin sosyal uyumu artarken zihinsel gelişimi desteklenir.

Taç Modülü

Her öğrenciyi özel olarak takip ediyor, konu merkezli tam öğrenme uygulamamız ile konu tarama testlerinde öğrenme düzeyi %70’in altında kalan her öğrencimize birebir destek programıyla tam öğrenme sağlıyoruz.

Erdem Kolej'de Yaşam

Erdem Koleji İlkokul

Eğitim ve Öğretim

LGS ÇALIŞMALARI Erdem Kolejinde çoklu zekâ uygulamaları esas alınarak öğrencilere nitelikli bir eğitim verilir. Öğrencilerimiz almış olduğu eğitim ile ders konularını öğrenirken aynı zamanda sınav mantığını kavramakta ve sınava hazır şekilde yetişmektedir. Buna rağmen öğrencilerimizin kazanımlarını desteklemek üzere ek çalışmalar planlanmakta ve uygulanmaktadır. Sınav hazırlık grupları ile ağustos ayı içinde, yaz tatili döneminde, başlayan çalışmalar okulların açılması ile birlikte hafta içi 5 gün ve hafta sonu cumartesi günleri şeklinde düzenli devam etmektedir. Sınav sisteminin gereği olarak okulumuzda öğrencilerimize yarıyıl dönemi ve yaz döneminde kamp programları hazırlanarak öğrencilerimiz desteklemektedir. PDR servisimiz tarafından sınava hazırlanan öğrencilerimize ve onları destekleyen ailelerine yönelik olarak motive edici, yönlendirici, destekleyici seminerler verilmektedir.

Sınıflar

Sınıflarımız 20 kişilik olup, en son teknolojik araçlar ile donatılmıştır. Her sınıfımızı kendi içinde büyük bir aile olarak görüyor ve bütüncül yaklaşıyoruz.

Beslenme

Yemek menüsü, yaş gruplarına göre dengeli beslenme kuralları ve besin grupları göz önünde bulundurularak beslenme uzmanı tarafından aylık olarak hazırlanır.

Servis

Öğrencilerimizin ulaşımı hizmet içi eğitim almış şoför ve hostesler eşliğinde güven içinde sağlanır. Servis araçlarında emniyet kemeri zorunludur.

Güvenlik

Okullarımızın girişinde yer alan güvenlik personel kabinlerinin yanı sıra bina içi ve dışında bulunan güvenlik kameraları ile okulumuzun güvenliği sağlanmaktadır.

ERDEM KOLEJI BURSLULUK SINAVI

Bursluluk Sınavımız 10 Şubat 2024 tarihinde Çekmeköy Kampüsümüzde gerçekleşektir.

Sınavımız 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin katılımına açıktır.

8, 9 ve 10. Sınıf başvuruları Esenşehir Kampüsümüze yönlendirilecektir.