Okuma yazma sürecinin öğrenimini tamamlayan birinci sınıf öğrencilerimiz, ikinci aşamamız olan akıcı okuma çalışmaları için “ Çiçeğime Kitap Okuyorum ” adlı etkinliğe başlangıç kutlaması gerçekleştirdi. Öğrenciler, kitaplarını kendi çiçeklerine okuyarak onların büyümesine katkı sağlayacaklar.


Sınıflarımızın bulunduğu katta yer alan okuma köşemizde Müdürümüz Hüseyin KURT eşliğinde okuma gerçekleştirdiler. Hüseyin KURT, ödevsiz bir şekilde okuma- yazma öğrenimini tamamlayan öğrencilerimizi tebrik ederek, başarı dilek ve temennilerinde bulundu.


Erdem Koleji “1. Sınıf Zümresi” kitap okumaya yönelik “çocukça” faaliyetler yapmaya devam ediyor. Okumaya karşı pozitif tutum kazandırmak için birinci sınıf en önemli basamak. Bu bilinçle hareket eden 1. Sınıf öğretmenlerimiz ses öğrenimini tamamlamak için hiç acele etmedi. Süreci zamana yaydı. Tüm sesler öğrenildikten sonra, sıra kitap dostu olmanın temellerini atmaya geldi.


Bu kapsamda “Çiçeğime Kitap Okuyorum” isimli proje başlatıldı. Bu projede birinci sınıf öğrencilerinin her birine bir saksı çiçeği armağan edildi. Bu çiçekler kitap dinledikçe büyüyen çiçekleri olunca, öğrencilerimiz de her akşam birkaç sayfa hikaye okumaya başladılar.


Projenin okul koridoruna yansıyan bölümümün açılışı okul müdürümüz Hüseyin KURT, Bölüm Başkanımız Nurullah DEMİR, Sosyal Faaliyetler Sorumlumuz Halide KÜÇÜKŞENGÜN ve birinci sınıf öğretmenlerimiz Kübra GÜNAY CIR ile Rabiye UZ TAKCI beraberindeki birinci sınıf öğrencilerimiz ile yapıldı.