Okulda Yaşam

Öğrenciler sabah öğretmenleri tarafından karşılanır ve gün sabah sporuyla başlar. Kahvaltıdan sonra dersler ile devam eder. Ders metodu oyun ve etkinliklerle yapılandırılmıştır. Öğlen yemeği sonrası öğrenciler açık alanda zaman geçirir. Oyun ve bahçe alanlarından çocuklar maksimum oranda faydalanır. Uygun hava koşullarında bahçe alanı değerlendirilir, uygun dersler bahçede yapılır. Öğleden sonra derslere ikindi atıştırmalıkları için ara verilir. İkindiden sonra günün tekrarı yapılarak öğrenciler evlerine uğurlanır.

İngilizce

Çeşitli etkinlikler, hikâye zamanları, şarkılar, tekerlemeler, dinleme ve drama etkinlikleri gibi doğal ve dolaylı yöntemlerle öğretilmekte olup, öğrencilerimizin özgüvenli İngilizce konuşmaları hedeflenir. İngilizce, çocuğunuzun sadece gelecekteki fırsatları değerlendirebilmesi adına değil aynı zamanda dünyaya açılan kapının anahtarıdır.

Beden Eğitimi

Öğrencilerimizin çevrelerinden gelen duyusal bilgileri organize etmeleri ve vücutlarını çevreye uygun bir şekilde kullanmaları hedeflenir.

Müzik

Sesleri dinleme ve ayırt etme, ritim duygusu, müzik eşliğinde bedenini kullanabilme becerilerini geliştirmeleri hedeflenir.

Bahçe

Çocukların dalından meyve toplayabilecekleri, domatesin nasıl yetiştiğini öğrenebilecekleri ve toprağa dokunup istedikleri meyve-sebze ekip yetiştirebilecekleri bir alan sunulur.

Satranç

Erdem’li çocuklar bir oyuncaktan daha fazlasına sahiptirler. Stratejik ve sezgisel düşünebilmeyi temel alan satranç oyunu ile öğrencilerin sosyal uyumu artarken zihinsel gelişimi desteklenir.

Hayal Atölyesi

Çocukların, yaratıcılıklarını tetikleyen öğrenme ortamlarının üst çatısına ihtiyacı vardır. Yaratıcılık uygun ortam ve fırsatlar sağlandığında her çocuğun doğasında vardır. Erdem Anaokulu, Hayal Atölyesi çalışmaları ile her çocukta var olan bu yeteneğe uygun bir öğrenme ortamı tasarlar.

Bilim Atölyesi

Öğrencilerimizin kendi başlarına buluş yapmalarına fırsat tanıyan, eleştirel düşünme becerilerini geliştiren, çevreye duyarlılık, merak etme, keşfetme, sorgulama becerilerinin geliştiği öğrenme ortamıdır. Bilimsel aktivite merkezimizde, Eğlenceli Bilim deneyleri yapılmaktadır.

Sınıflar

Anaokulumuzda, “4-5 yaş” ve “5-6” yaş grubu olmak üzere iki yaş grubu mevcuttur. Sınıflarımız en fazla 16 kişilik olup, fiziki yapısı tamamen çocukların gelişimine uygun olarak hazırlanmıştır.

Beslenme

Anaokulumuzda yemek menüsü, okul öncesi dönem çocukları için gereken dengeli beslenme kuralları ve besin grupları göz önünde bulundurularak beslenme uzmanı tarafından aylık olarak hazırlanır. Çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir.

Servis

Öğrencilerimizin ulaşımı hizmet içi eğitim almış şoför ve hostesler eşliğinde güven içinde sağlanır. Servis araçlarında emniyet kemeri zorunludur.

Güvenlik

Okullarımızın girişinde yer alan güvenlik personel kabinlerinin yanı sıra bina içi ve dışında bulunan güvenlik kameraları ile okulumuzun güvenliği sağlanmaktadır.