Okul Bahçesinde Kamp

Kamp yaşamı çocukların gelecekte sahip olmaları gereken becerileri edinmelerini; doğaya yakın olmak ise çocukların dikkat süresinin uzamasını sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre doğa, insanların eski problemlerinden ya da streslerinden kurtulmalarına yardımcı oluyor, gelecekte yaşanacak olası streslere karşı bağışıklık kazandırıyor ve insanların daha iyi konsantre olmasını, daha iyi bir şekilde düşünebilmesini sağlıyor.

Okulumuzun öğrencileri de Türkiye'de ilk defa uygulanan "Okul Bahçesinde Kamp" projesi ile ormanın yanı başındaki okulumuzda kamp yapıyor, arkadaşlıklarını pekiştiriyor, oyunlar oynayarak gelişim sağlıyorlar. Bahçede kurdukları çadırlarının içinde kalmak, arkadaşlarını misafir etmek, kamp ateşi etrafında şarkı söyleyip kamp alanında oyunlar oynamak, öğrencilerimize keyifli anlar yaşattığı gibi tecrübe kazanmalarını, arkadaşlıklarının pekişmesini de sağlıyor.

Geleneksel olarak senede iki kez düzenlediğimiz okul bahçesindeki kampımız, öğrencilerimizin doğada yapacakları uzun süreli kamplar için de temel oluşturuyor.